1 ÇİFTÇİLERDEN AFRİN HAREKATINA DESTEK

Anasayfa » Tüm Haberler » ÇİFTÇİLERDEN AFRİN HAREKATINA DESTEK

ÇİFTÇİLERDEN AFRİN HAREKATINA DESTEK
05 Mart 2018
Bezirhane ve  Selametli  mahalleleri çiftçileri ortaklaşa Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye\'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı\'na destek amaçlı kurban keserek traktörleri ile konvoy yaptılar.

Bezirhane ve  Selametli  mahalleleri çiftçileri ortaklaşa Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek amaçlı kurban keserek traktörleri ile konvoy yaptılar.

Bezirhane Mahallesinde düzenlenen programa Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Janrma Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Mhp ilçe Başkanı Ersin Pehlivan, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar ve çiftçiler katıldı. Program şehitler için saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ayrıca Şehitler için kurban kesilerek tekbirler getirildi. Çiftçiler Bayraklar ile süsledikleri traktörlerine binerek mahallede  konvoy yaptılar.

Düzenlenen destek kampanyasında Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ; “Zeytin Dalı operasyonuna çiftcilerimizin desteği böyle olur. Bu organizasyonu düşünen abilerimize teşekkür ederim. Biz Afrin’deki kardeşlerimize kalben, ruhen hep beraberiz. Şuanda bedenimiz burda olsa bile ruhen ordayız. Bizde gönüllü olarak gitmeye hazırız. Allahım, yurt içinde ve mücadele eden güvenlik güçlerimize güç guvvet versin inşallah. Dualarımız onlarla beraber, hepsi Allah’a emanet olsun. Hepinizden Allah razı olsun.’ dedi

Selametli Mahalle Muhtarı Ali Yıldız ve Bezirhane Mahalle Muhtarı Şevki Yorulmaz yaptıklarında konuşmalarında:‘Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek amaçlı çiftciler olarak böyle bir program yaptık. Allahım Mehmetçiğimize yardım etsin. Dualarımız onlarla.”

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Sonraki Haberler